پروژه مطالعه بازار صادرات صنایع دستی (امکان سنجی راه های صادرات صنایع دستی کشور)

پروژه مطالعات امکان‌سنجی راه‌های صادرات صنایع دستی کشور در دو فاز در سال 199-1398 برای شرکت هنرآوازگان نقش جهان تعریف و اجرا شد. در فاز اول این پروژه، محصولات صنایع دستی که پتانسیل صادرات آنها از کشور وجود دارد شناسایی گردید و روند 5 ساله عرضه و تقاضای جهانی آنها مورد بررسی و تحلیل قرار گرفت. مهم‌ترین گروه‌های کالایی در این پروژه پس از رتبه بندی محصولات بر مبنای گردش تجاری کشف گردید و از طرف دیگر نیز روند صادرات صنایع دستی ایران بررسی گردید.

در فاز دوم این پروژه سناریوهای بین‌المللی در تجارت صنایع دستی، مهم‌ترین صادرکنندگان و واردکنندگان گروه‌های مختلف صنایع دستی و همچنین مهم‌ترین کالاهای صادراتی و وارداتی در جهان مورد بررسی قرار گرفت و کشورهای واردکننده اصلی صنایع دستی گروه‌های هدفِ شناسایی شده در فاز اول پروژه استخراج گردید. در نهایت کشورهای شناسایی شده که مقصد احتمالی صادرات کالاهای مورد نظر بودند شناسایی و به کارفرما اعلام گردید.

به طور خلاصه در این دو فاز پس از بررسی و تحلیل‌های دقیق و با استفاده از آمارهای معتبر استخراج شده از منابع معتبر بین‌المللی؛ مشخص شد که شرکت باید چه نوع کالایی را به چه کشوری صادر نماید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *